Sertaç Yerlikaya

profile image

Sertaç Yerlikaya

Endüstri Mühendisi

Sertaç Yerlikaya, IE ’91
Boğaziçi Üniversitesi Endüstri 4.0 Platformu’nun Başkan Yardımcısı
Boğaziçi Üniversitesi, Executive MBA Program Direktörü


1863 Yılında kurulan ve kurumsal, kamusal ve sivil toplum alanında pek çok lider yetiştiren Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Boğaziçi Üniversitesi’nin lider ve girişimcilere yönelik Executive MBA Programının Direktörü ve Boğaziçi Üniversitesi Endüstri 4.0 Platformu’nun Başkan Yardımcısı olan Sertaç Yerlikaya aynı zamanda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde de ‘Yönetim Simulasyonu’ dersleri ve kurumlara yönelik ‘Dijital Dönüşüm ve Inovasyon’ programlarında ‘Business 4.0’ seminerleri vermektedir.

Sertaç Yerlikaya perakendecilikten telekoma, hızlı tüketim ürünlerinden danışmanlığa geniş bir yelpazede iş tecrübesine sahiptir. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Mühendislik Yönetimi’nde masterını tamamlamıştır. İş hayatına Yapı Kredi’de başlamış, Boyner Holding’te perakendecilik, Eczacıbaşı Yapı Grubu’nda inşaat sektöründe farklı pozisyonlarda çalışmış Deloitte’da kıdemli danışman olmuştur.

Sertaç Yerlikaya British AmericanTobacco’nun Türkiye operasyonunun kuruluşundan itibaren finanstan bilgi işleme farklı yönetim pozisyonlarında çalıştıktan sonra Bölge Başkanı’na raporlayan, Afrika ve Ortadoğu’da geniş bir coğrafyadan sorumlu, Strateji Planlama Yöneticisi olarak çalışmıştır. Daha sonra Turkcell’de Strateji Planlama ve İş Geliştirme Müdürü olmuştur. Türkiye’nin ilk online fotokitap servisi olan Afillikitap.com’un kurucusudur.

Türkiye’nin önde gelen kadınların güçlendirilmesi ve rehberlik ağlarında aktif olarak yer alan Sertaç Yerlikaya, STEAM-PE* alanının gelişimini destekleyen çalışmaların içinde yer almaktadır. (*STEAM- Felsefe ve Etik)
Sertaç Yerlikaya, evli ve Kaya adında bir erkek çocuk sahibidir. Piyano dinlemekten , yelken yapmaktan, opera ve müzikal izlemekten keyif almaktadır.

MÜHENDİSE SOR

doktora, yüksek lisans, lisans vb.

Sorunuz cevaplandığında bu adrese mail gönderilecektir.

Sorunuz web sitesinde yayınlanmadan önce yetkili tarafından onaylanmaktadır. Yanıtlandığında e-posta adresinize bilgilendirme gönderilecektir.

Sorunuz cevaplandığında bu adrese mail gönderilecektir.

Sorunuz web sitesinde yayınlanmadan önce yetkili tarafından onaylanmaktadır. Yanıtlandığında e-posta adresinize bilgilendirme gönderilecektir.

  Sorular (1)
Ecem Aydın

25.02.2019

Merhabalar Sertaç Hanım,

Ben Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim.
1.sınıfta neler yapabilirim, kendime fazladan neler ekleyebilirim sizce?

Ecem
profile image
Sertaç Yerlikaya
Endüstri Mühendisi

25.02.2019

Merhaba Ecem,

Birinci sınıfta özellikle okulda vaktini iyi değerlendirmeni öneririm. Okulu tanımak, çevreni genişletmek ve kendini sözlü ve yazılı ifade etmek için karşına çıkacak fırsatları değerlendirebilirsin.

Örnek olarak:
• Kulüp çalışmalarına katılabilirsin.
• Bölümde, kütüphanede yarı zamanlı çalışabilirsin.
• Okul dergisinde yazabilir, web sitesinin güncellemelerini yapabilirsin.
• Yeni bir dil öğrenebilir ya da İngilizceni ilerletmek için okuldan ders alabilirsin.
• Konferans, toplantılarda görev alarak okula gelen yabancılara yardımcı olabilirsin.

Sevgiler,

Sertaç YerlikayaSOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN